yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
yassaksiz.com, proxtik, vtunnel, ktunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Windows XP DNS Değiştirme Resimli Anlatım


Windows XP DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows XP DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

Merhaba yassaksiz.com takipçileri bu yazımızda sizlere Windows XP işletim sistemlerinde Dns ayarlarının nasıl yapılacağını resimli olarak anlatacağız.

Öncelikle belirtiğimiz gibi işletim sisteminizin mutlaka Windows XP olmalıdır. Eğer sisteminiz Windows XP ise diğer aşamalara geçebilir ve uygulayabilirsiniz.

Masaüstünde bulunan “Ağ Bağlantıları” giriyoruz veya diğer bir yöntemle  bilgisayarımızda bulunan “Başlat” kısmına tıklıyoruz ve oradan “Denetim Masası” giriyoruz. Denetim Masası’ndan “Ağ Bağlantıları” giriyoruz.

Açılan pencerede sol taraftaki menüden “Ağ Bağlantılarını Görüntüle” seçeneğine tıklıyoruz. Klasörün içinde bulunan “Yerel Ağ Bağlantısı” sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

Açılan yeni pencereden “İnternet İletişim Kuralları (TPC/IP)” bölümüne bir kere tıklayarak seçiyoruz. Sonra “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

Tekrar yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede alt kısımdan aşağıdaki “DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçiyoruz. “Yeğlenen Dns Sunucusu” ve hemen altında bulunan “Diğer Dns Sunucusu” yerine ister sitemizin sol tarafında bulunan “Güncel Dns Adresleri” bölümünden veya istediğimiz DNS adreslerini giriyoruz. Sonrasında “Tamam” butonuna basarak işlemi bitiriyoruz. Windows XP işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi bu kadar.

Windows Xp Dns değiştirme resimli anlatım bu şekildedir. Bu anlatım yeterli olmadıysa sizler için kısa zamanda videolu anlatımı da sitemizden izleyebilirsiniz.

Görüldüğü gibi windows xp işletim sisteminde DNS değişimi bu kadar kolay ve basit bir işlem.Sizler de artık windows xp yüklü bilgisayarlarınızda DNS adreslerinizi kolayca değiştirebilirsiniz.