yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
yassaksiz.com, proxtik, vtunnel, ktunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Windows 7 DNS Değiştirme Resimli Anlatım


Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows 7 DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

Merhaba yassaksiz.com takipçileri bu yazımızda sizlere Windows 7 işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda Dns ayarlarının nasıl yapılacağını resimli olarak anlatacağız.

Öncelikle belirttiğimiz gibi işletim sisteminizin mutlaka Windows 7 olmalıdır. Eğer sisteminiz Windows 7  ise diğer aşamalara geçebiliriz ve uygulayabiliriz.

Bilgisayarınızın tarih ve saatin olduğu sağ alt köşesinde bulunan ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayınız ve “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” basınız.

Eğer gözükmüyorsa tarih ve saatin soluna doğru son yerde bulunan yukarı ok tuşuna tıklayarak orda bakınız yada sol alt kısımda bulunan başlat butonundan “Denetim Masası” tıklayınız. Açılan pencerede “Ağ ve İnternet”  kısında bulunan “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” yerine tıklıyoruz.

Not: Yukarda belirtilen yol aynı yere gitmek için 2 farklı yoldur yani ikiside aynı yeri açar.

Daha sonra sol taraftaki “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” tıklıyoruz.

Açılan pencerede “Yerel Ağ Bağlantısı“‘nın üzerinde farenin sağ tuşuna tıklıyoruz. Açılan menüden Özellikleri seçiyoruz.

Açılan yeni pencereden “İnternet İletişim Kuralları (TPC/IP)” bölümüne bir kere tıklayarak seçiyoruz. Sonra “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

Tekrar yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede alt kısımdan aşağıdaki “DNS sunucu adreslerini kullan“ seçeneğini seçiyoruz. “Yeğlenen Dns Sunucusu“ ve hemen altında bulunan “Diğer Dns Sunucusu yerine ister sitemizin sol tarafında bulunan “Güncel Dns Adresleri“ bölümünden veya istediğimiz DNS adreslerini giriyoruz. Sonrasında aşağıda bulunan  ”Çıkarken ayarları doğrula” tıklayarak “Tamam” butonuna basarak işlemi bitiriyoruz. Windows 7 işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi bu kadar.

Windows 7 Dns değiştirme resimli anlatım bu şekildedir. Bu anlatım yeterli olmadıysa sizler için kısa zamanda videolu anlatımı da sitemizden izleyebilirsiniz.

Görüldüğü gibi windows 7 işletim sisteminde DNS değişimi bu kadar kolay ve basit bir işlem.Sizler de artık windows 8 yüklü bilgisayarlarınızda DNS adreslerinizi kolayca değiştirebilirsiniz.