yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
yassaksiz.com, proxtik, vtunnel, ktunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Tarayıcı geçmişi ve DNS ön belleği nasıl temizlenir?


Öncelikle DNS önbelleği temizleme işleminin neden gerekli olduğunu öğrenmeli ve ardından DNS önbelleğini temizlemeye çalışmalısınız. Bildiğiniz gibi DNS değiştirmek istemimizin temel nedeni aslında tüm kullanıcılar için aynıdır. Eğer herhangi kendimizin saptamış olduğu bir DNS maskesi kullanmazsak otomatik olarak Türk Telekom tarafından bize sağlanan DNS’i kullanırız. Bildiğiniz gibi bu DNS ile de maalesef istediğimiz bazı sitelere sansürden dolayı erişim sağlayamıyoruz. Bu sansürü geçmenin en büyük yöntemi ise DNS değiştirme işlemini uygulamaktan geçiyor. DNS değiştirme yöntemi sayesinde istediğimiz tüm yasaklı internet sitelerine kolayca erişim sağlayabiliyoruz. Ancak bazen kullanıcıların karşısına şöyle bir durum çıkıyor. DNS değiştirme işleminizi gerçekleştirmiş olsanız dahi nedense istediğiniz siteye giriş yapamıyorsunuz.

İşte bu gibi bir durumda DNS’in tam olarak aktif olabilmesini hızlandırmak için DNS önbelleği temizleme ya da DNS önbelleği boşaltma dediğimiz işlemi yapmanız gerekiyor. Böylece bilgisayar tutualn IP kayıtlarını temizliyor ve mevcut vermiş olduğunuz DNS maskesinin daha çabuk yerine oturmasını sağlıyor. Bu yerleşme işlemi tamamlanmış olduğunda da DNS artık tam olarak istediğiniz gibi çalışıyor ve istediğiniz yasaklı siteye erişmenizi sağlıyor. Bunu tıpkı tarayıcınızın önbelleğini boşaltma işlemine benzetebilirsiniz. Bazen bir site üzerinde değişiklik meydana getiriliyor ancak siz tarayıcınızın önbelleğini temizleyene dek bu değişiklikleri göremiyorsunuz DNS önbelleği değiştirme de tıpkı bu işlem ile özdeşleştirebileceğimiz bir işlem.

DNS önbelleğinizi temizlemek için Başlat’dan çalıştır’a giriyor ve buraya CMD yazıyoruz. Karşımıza çıkan ekrana önce  “ipconfig /flushdns” yazıp enter’a basıyoruz ardından “ipconfig /realese”yazıp enter’a basıyoruz, ardından “ipconfig /renew” yazıp enter’a basıyoruz ve son olarak da “exit” yazıp işlemimizi tamamlamış oluyoruz. Şimdi denediğinizde büyük ihtimalle biraz önce ulaşamadığınız web sitesine ulaşabildiğinizi göreceksiniz.