yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
yassaksiz.com, proxtik, vtunnel, ktunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Proxy Neden Kullanılır


Proxy’nin neden kullanıldığını bilmeden önce çok kısa bir teknik kavram ile bunun tam olarak ne olduğunu anlamamız oldukça faydalı olacaktır. Proxy bilgisayarımızın internet ile arasında k bir tür geçit kapısıdır diyebiliriz. Bu geçit kapısı sayesinde internet üzerinden ulaşmak istediğimiz internet sitelerine ulaşırız. Bu proxy’ler bizlerin aslında internet kimliğidir de diyebiliriz. Bildiğiniz gibi yasaklı olan birçok site aslında sadece bizim ülkemizde ve bizim ülkemize benzer zihniyete sahip olan ülkeler içerisindedir. Ki onlarda dahi birçok sitenin yasaksız olduğunu görebiliyoruz. Eğer bizde bu sitelere erişmek istiyorsak bizlerin de proxy değişimi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Proxy değişiminin internet üzerinde ki diğer birçok engelli siteye giriş yönteminden daha fazla avantajı vardır.

Çünkü bu sayede herhangi bir şekilde yoğun yavaşlama ile karşı karşıya kalmadığımız gibi proxy sitelerinde sağlanan reklamlardan da kurtulmuş oluruz. Ancak elbette kaliteli proxy bulmak zor olduğu ve bunu sürekli olarak aktif şekilde kullanmanın zor olduğu için bu gün birçok kişinin bu yöntemi kullanmadığını belirtmekte fayda var. Proxyler elbette bizlerin yasaklı sitelere erişmesini sağlıyor. Ancak bunun yanı sıra da bizlere sağlamış olduğu bazı farklı şeyler de mevcut. Örneğin proxyler ile kendinizi başka bir ülkenin internet kullanıcısı gibi gösterebilir yani kısacası gizlenebilirsiniz. Elbette bunun ne işinize yarayacağı tartışılır, ancak bazen bazı programsal servislere bağlanmamız için bu gibi yöntemlerin çok fazla işe yaradığı aşikardır.

Proxyler her ne kadar birçok kişi tarafından bilinse de artık manuel yerine program ile proxy ya da proxy sitelerinin daha fazla kullanıldığını da itiraf etmek gerekiyor. Bunun da temel nedeni bu yöntemlerin artık eskisi kadar büyük bir kullanıcı performansı sağlamıyor olmasından kaynaklanmaktadır.