yasaklı sitelere giriş

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.
yassaksiz.com, proxtik, vtunnel, ktunnel, dtunnel, proxysite gibi ücretsiz web proxy hizmetiyle yasaklı sitelere giriş yapıp rahatça gezebilmenizi sağlar.

    

Proxy Nasıl Kullanılır


Proxy’ler internet ile bizim aramızda ki adeta bir bağlantı köprüsü diyebiliriz. Yıllarca proxy adresleri birçok değişik ve farklı amaç için kullanıldı. Günümüzde ise temel olarak proxy değişimi en çok iki temel amaca hizmet etmektedir. Bunlardan birincisi kendimizi başka bir ülkeden internet kullanıcısı gibi göstermektir. Şimdi bu ne işimize yarayabilir diye düşünebilirsiniz. Ancak olaya bir de şöyle yaklaşın örneğin bir program var ancak program sadece ABD kullanıcılarının kullanımına açık. Bu durumda eğer siz bir ABD proxy’sini bilgisayarınıza saptarsanız bu programı sıkıntı çıkmadan kullanabileceksiniz. En yaygın kullanım yöntemlerinden birisinin bu olmasının yanı sıra günümüzde birçok insan da bu yöntemi engelli sitelere rahatça girip dolaşmak için kullanmaktadır.

Eğer DNS değiştirerek bir siteye erişirseniz o zaman büyük ihtimalle internet hızı ve bazı sitelere giriş yapamama gibi sıkıntılar ile karşılaşacaksınızdır. Diğer yandan önbellek boşaltmanın bile bazen işe yaramayacağına şahitlik edeceksiniz. Böylece sizlere daha farklı bir şey gerekecek. Bu aşama da genellikle kullanıcıların karşısına proxy servisi sağlayan siteler çıkıyor. Ancak bu siteler de hem yoğun kullanımdan kaynaklı hem de vekil olmasından kaynaklı oldukça düşük hızda bir erişim vardır. Bu da çoğu zaman uzun bir sörf aşamasında can sıkıcı bir hal alabiliyor. Hal böyle olunca da haliyle en son çare proxy değişimi oluyor.

Proxy değişimini iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi bir proxy sağlayıcısı bularak elle proxy girişi yapabilirsiniz. Ya da bunun yerine artık çok daha fazla kişi tarafından kullanılan proxy programlarından birini indirerek rahatlıkla istediğiniz sitelere erişim sağlamaya başlayabilirsiniz. Programı kapattığınızda da proxy ayarlarınız eksi şekline döndüğü için bu yazılımların oldukça kullanıcı dostu olduklarını söyleyebilmemiz mümkün.